Liseli Bahar’ın böbrekleri iki kişiye hayat verdi

ORDU’da beynindeki tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen lise 1’inci sınıf öğrencisi Bahar Alibaş’ın böbrekleri Samsun’da 34 yaşındaki Havva Civelek ile 30 yaşındaki Hasan Yıldırım’a nakledildi.

Beynindeki tümör nedeniyle Ordu Devlet Hastanesi’nde geçen Çarşamba günü beyin ölümü gerçekleşen Giresun’un Keşap İlçesi Keşap Çok Programlı Lise 1’inci sınıf öğrencisi Bahar Alibaş’ın, karaciğeri ve böbrekleri, ailesinin onayının ardından yapılan operasyonla dün sabah alındı. Karaciğeri Erzurum’a götürülürken, Bahar’ın 2 böbreği de Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören iki hastaya hayat verdi. Genç kızın böbreklerden biri 7 yıldır diyalize bağlı yaşayan Samsunlu evli ve 4 çocuk annesi Hava Civelek’e, diğerinin ise 10 yıldır diyalize giren işsiz Hasan Yıldırım’a nakledildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde yapılan başarılı operasyonlarla hayat bulan Civelek ve Yıldırım’ın sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Organ naklini gerçekleştiren OMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamil Yakupoğlu, her iki hastanın da iyi olduğunu belirterek, “Organ nakli konusunda insanlarımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Genç kızın üzücü bir şekilde hayatını kaybetmesi iki vatandaşımızın hayata tutunmasına vesile oldu. Ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s